star wars -pomoc

 :: Star wars

Goto down

star wars -pomoc

Příspěvek  Admin za Wed Feb 13, 2008 10:06 pm

Lightsabers

aneb

„žádná zbraň není podřadná…“Za tu dobu co hraji Jedi Academy sem prošel opravdu snad všema stádiem do kterých se hráč může dostat… Nejprve sem byl obyčejnej nub co to ani neuměl hrát a myslel si kdo ví co není… Pravda byla že sem byl nebyl nic a nikdo… Bylo to težký obdobý a proto bych chtěl aby ste se po přečtení tohohle článku trochu zamyslely a dospěli k podobným věcem jako já a to k tomu, že nezáleží na tom jak dlouho hrajete… ale na tom jak dlouho se učíte hrát…

Hráč musí pochopit 2 věci a to, že znát teorii se vyplácí, a to že čím víc pohybů a typů seků se naučí tím víc může kombinovat a tím víc může měnit a přizpůsobovat styl hry aby se dal hůře číst a předvídat.Tak, teď bych vás rád seznámil s typy mečů a určitými pravdami které pro někoho budou zcela známé ale i takových kterým se budete možná hodně divil leč skutečně pravdami sou.

SINGLMno takže asi takhle je to nejpoužívanější typ oblíbený hlavně pro svoje blokovací schopnosti a někdy až děsivě velký DMG nemyslím si, že je větší potřeba ho představovat je dobře znám z filmů tak i z předchozího dílu série Jedi Knight: Jedi Outcast. Ale na singlu bych vám všem rád ukázal jak vlastně v Jedi Academy je poměrně dobře promyšlená nazvěme to „fyzika mečů“ jde o to že tvůrci dali singlu 2 velké výhody a to již zmíněný blok a DMG jelikož uvažovaly tak že vycházeli z toho že singl svírají obě ruce uživatele to znamená, že meč je mnohem pevněji držen a obratněji se s ním zachází (to vychází o5 z teorie filmových trilogií kdy čepek sice nemá žádnou váhu ale kolem laserové čepele vytváří ohřátý vzduch jakýsi gyroskopický efekt což snižuje zdánlivou snadnost manipulace).Jeho uživatel využívá 3 různé styly:

StylySchéma střídání stylů u singlu.

Červený (strong): je nejpomalejší ale děsivě účinný v MP vás šikovný soupeř jednou sekne a jste mrtvý. Jeho pomalost a silu lze snadno zneužívat pokováním, spinováním (seky při nichž spočívá urychlení pohybu čepele hnutím myší u poku jde o pohyb myší tam a zpátky čímž vznikne jakýsi trhavý pohyb čepelí se smrtelným účinkem).
Žlutý (medium): tenhle styl ovládáte již od počátku hry je rychlejší ale soupeře musíte seknou více krát než ho zdoláte. Lze ho využít ke spamování (držíte sek a při čemž střídáte pohybové klávesy (doleva a doprava). Toto střídání pohybů je poměrně nebezpečné. Pokud hrajete proti někomu s duály nebo staff nedoporučuji používat tento styl jelikož nemá tak vysokou účinnost vykrývání to znamená, že proti „dvoučepelným“ zbraním je poměrně neohrabaný a snadno prorazitelný.
Modrý (fast): Rychlí ale málo účinný styl (až na pár útoků ubírá velmi málo). V MP využijete snad pouze rychlí výpad do komba který je i dost účinný.


DuályCo se týče duálů tak právě tyto dva singly (každý ovládaný jednou rukou) si vysloužily onu špatnou pověst bugových a podřadných zbraní a to právě kvůli tomu že sice proti singlu nemají příliš srovnatelné blokové schopnosti ale například proti duálům a staff se čepele blokují navzájem tudíž ne vždycky v takových duelech vyhraje ten lepší teď budu citovat jednoho pro někoho velmi známého „dualkaře“ EA a ten vždycky říkal cituji:“ Duály vs. duály to je jen o lucku.“ ano i tak to lze brát i když pravda je někde uprostřed hodně záleží na hráči samotném... jak se dokáže koncentrovat a jak moc dokáže předvídat což kolikrát nejsou vlastnosti které mají pouze skilleři to vůbec, ba právě naopak. Mezi duálkaři není tak velká konkurence jako u singlařů kterých jsou tucty, a těch kvalitních je opravdu málo... Pro ty které zajímá něco z historie tak v dřívějších dobách měli nejkvalitnější duálkaře v klanu Fallen KelDors ( =[FK]= ) pamětníkům snad jména jako Razik=), DeadlY (SerpenteS) nebo Defender připomínat nemusím...

Moje oblíbená (a defakto i jediná) zbraň. Většina lidí si myslí, že je to snadná zbraň a její ovládání je jen bezhlavý mávání saberama sem a tam. Tak pro ty co si to myslí mám jedinej vzkaz... Nevíte o čem mluvíte a melete sračky...


Styly:Schéma střídání stylů u duálů.


Žlutý (medium): Rychlé a účinné pohyby oběma čepelema zároveň a poměrně silná statická komba (stojíte při nich na místě). Mezi ony účinné pohyby oběma čepelema zároveň patří příčný a vodorovný spam (spíše se setkáte s výrazem sekačka), jako alternativa bylo nějakým polákem vymyšleno tzv. pure což je vlastně jen spamování vodorovného seku doleva bez zpětného pohybu doprava.
Modrý (fast): Rychlé, mino "rychlého výpadu" (lunge nebo se mu také říká podsek), jen málo účinné seky. Tenhle styl lze využít při dělání různých útoků z výskoku a přímo ve skocích.


STAFFTakže pokud se jedná o tyč (staff) tak je až překvapivé že je tak málo používaná, jelikož staff v sobě kombinuje blokovací schopnosti singlu a rychlost duálů což ze staffky dělá velmi účinnou zbraň (zvláště pak při využívání tzv. pure) nejhorší zbraň kterou si proti staff můžete vzít sou duály upřímně řečeno hraní s duálama proti tyči je !HNUS! bloky, sjíždění čepelí a pokud chcete vyhrát musíte spoléhat spíš na chyby soupeře a vlastní schopnosti jak ty chyby využít... Navzdory tomu všemu čím se staff podobá v některých věcech jedné či druhé zbrani má něco navíc něco co žádná z předešlých zbraní nemůže ve stejném rozsahu jako staff a to jsou „butterfly“ které lze snadno provádět jak dopředu tak do obou stran (např. u duálů lze jen dopředu). Snad nemusím podotýkat ,že se s touto zbraní lze kopat ale snad nikdo koho sem kdy viděl nekopal ne snad proto že by to bylo neúčinné, nebo snad něco špatného ale spíš proto, že než riskovat zásah na nekrytou nohu což vás někdy stojí dost vašich drahocenných healtů tak radši každý bojuje pomocí čepelí což je určitě přijatelnější jak pro něj tak pro soupeře...

Styly:Schéma střídání stylů u staff.

Její uživatel má možnost užívat dva různé styly:
Žlutý (medium): jsou využívány obě čepele pohyby sou rychlejšího rázu s poměrně vysokou účinností. U tyče se při kombech více pohybujete než u duálů. S tyčí lze provádět spamy i pure jako s duály, ale pokud byste chtěly udělat nějaký podobný skok tak se vám to nepovede jelikož u tyče neuděláte nic jiného než butterfly...
Žlutý (medium) s jednou čepelí: Styl při němž je jedna čepel zatažená. Bojuje se s ní stejně jako se singlem na žlutý styl ale bez komb. Lze sní také spamovat jako u singla na žlutý styl.


Stažené rukojetě

aneb

„s čím hrajou newbies“Teď uvedu na pravou míru pár bludú týkajících se stažených rukojetí... pravda se má tak, že stažené rukojeti a to úplně všechny jsou pouze reskin rukojetě zvané „reborn“ ale uživatel vidí sou čepel standartně dlouhou opak je však pravdou jelikož reborn má o ¼ kratší čepel a to znamená, že má velmi krátký dosah. Takže navzdory někdy velmi kýčovitému vhledu svědčících o velmi špatném vkusu některých začátečníků je to navíc i zbraň se kterou se horko těžko zabíjí BOTI (nadsázka) natožpak protihráč který umí přemýšlet a má tak trochu něco jako SKILL.

U staff je to ještě horší v tom že když si prědstavíte běžnou staff má delší střed (rukojeť) a 2 čepele ovšem co se týče stažených staffek pravda je takováto -> Jelikož se jedná pouze o reskin rukojetě reborn tzn. singlové rukojetě tak skutečnost vypadá tak, že hráč stojí svírá stav jakoby oběma rukama ale rukojeť mu začíná až u druhé ruky a zní trčí krátká čepel takže druhá půlka rukojetě a zároveň jedna čepel kompletně chybí.


--------------------------------------------------------------------------------Před každý bind pište / !!!
Konzole se v Jedi Academy otvírá způsobem že zmáčknete klávesy SHIFT + ~ .
Místo "x" můžete dosadit libovolnou klávesu a když něco chcete říct a máteto nabindované tak zmáčknete jen x.


Psaní automatických hlášek:
Hlášky si nabindujete tímto způsobem:
/bind x say text
Příklad:
/bind x say To byla haluz
-Písmo lze barvit stejně jak u nicku ^ (alt + 94) a zmáčknutím čísel 0-7 na numerické klávesnici.


Bind pro rychlou změnu jména:


Jmenuju se Cr@rs zmáčknu klávesu a už se jmenujete jinak např:<)Sorrow(> Cr@sh
/bind x set name jméno
Příklad:
/bind x set name Cr@sh
Barvy se používají stejným způsobem jako při psaní.


Změna meče


/bind x saber single_1 - příkaz pro singl
/bind x saber single_1 single_1 - příkaz pro duály
/bind x saber dual_1 - příkaz pro staff (tyč)
-U singlu a duálů smíte zadávat čísla od 1-9 nebo speciální hodnotu kyle (single_kyle - rukojet typ Katarn). U tyče jsou to čísla 1-5.
- typy rukojetí + jejich bindování najdete zde>>


Další užitečné bindy:


/cg_lagometer 0|1 - Lagometr.
/cg_dismember 9999 - Při zabití soupeře mu useknete nějakou část těla=).
/cg-draw2D 0|1 - vypne/zapne ukazatele healtů a síly
/jetpack dobré na lítání
/aminfo - tento příkaz vám v konzoli zobrazí všechny dostupné konzolové příkazy př. jetpack, screenshot atd....
/amaltdim - příkaz na měnění dimenze (jen na některých serverech)
Bloky
Tak bloky sedělají jednoduše hráč jenž na vás sekne podelně a chcete tu to ránu vykrajt a hned navratit. Tak to provedete nasledovně. Skrčite se a zamíříte na zem potom se natočíte proti ráně ale stále míříte do zemně když se meče střetnou tak váš meč aoutomaticky ránu zblokuje vi hned zamířite na protivníka a seknete a přeneseta vlastní uder do chvíle na soupeře jenž ani nečeká že jste ho zabili či ubrali okolo 60 někdy i mín či víc.
Další způsob je že ránu spokujete,ale to dělají noobuvé a lamy PS:Podle mně jsou Pokeři stejný lami jako klasicky lamy a o lamách rači nemluvim:-)
Mno to je jedno
Teď kdyby na nás zaútočili zvrchu úderem tento spůsob je obtížnejší ,ale dá se zvládnout musíte zamněřovátkem zamířit na jeho Mec a prov0st to same jako predtim nechat vzkrejt a hned vyapeti seknout.
Tři seky
-začněte úkrokem a útokem. Ke konci prvního seku stiskněte vpřed, v průběhu druhého uvolníte úkrok.Pak už do konce třetího držíte vpřed a útok (který je držen po celou dobu seku).Jiný možný začátek je, že držíte od začátku úkrok a vpřed a během druhého seku úkrok pustíte.Tři seky lze udělat i jinými pohyby (např.sek,otočka,otočka).Cosi jako čtyři seky lze udělat tak, že uděláte tři a na konci ještě DFA
Pro pobavení
/saber - příkaz ke změně meče nebo přenastaveni síly, v menu si nastavíte a pak dáte příkaz

/jetpack - máte trysky jako Boba Fett

/amknockmedown - spadnete na zem jako při sleepu (když si nabindujete tenhle přikaz a dávate bind, šipku dopředu, zase bind a pořád dokola, tak dá se řict, že létáte. Něco jako v JK II s modrým stylem, když jste dělali záseky)

/amdropsaber - upustíte meč (tím se hodně lamí; upustite, jdete za někoho a přitáhnete)

/toggleflame - misto blesků máte plamenomet jako boba fett

/taunt - vysmíváte se protivníkovi

/meditate - meditace, sedíte na turka

/bow - úklona

/gloat - trochu jiný taunt

/flourish - zas jiný taunt

/amkneel - krčí se, jako by zkoumal něco na zemi

/amdie - předstíráte smrt

/amdie2 - předstíráte smrt, ale padáte jinak

/amfinishinghim - zvednete meč ze strany nad hlavu

/ampower - spadnete na břicho a znovu skočíte nahoru

/amflip - protočí meč a vypne nebo zapne

/amnod - stoupne si na chvíli jako do pozoru

/amshake - stoupne si jako do pozoru, dokud se nepohnete

/amhiltthrow1 - hodite mečem jako na konci singlu JA za dobrou stranu, když zboříte vchod do chrámu. Jde i s vypnutým saberem

/amhiltthrow2 - to samé ale trochu jinak

/amcomeon - mávnete rukou

/amwon - zvedne ruku vedle sebe; vypadá jako nějaké vhazování

/amhello - pozdravíte rukou, date ji před sebe

/slep - spíte jako na posteli

/amatease - dá ruce za záda

/amsurrender - dáte ruce vzhůru

/amsit - /amsit4 - sedíte, pokaždé trochu jinak

/ambeg - přikrčí se k zemi, jako když ho někdo srazil

/amwait - opře se o zed, i když tam žádna není Smile

/amhips - dá ruce v bok

/amvictory - točí se s mečem dokola

/amneo - spadnete na záda, ale hned se zvednete

/ambreakdance - spadne a vyskočí

/ambreakdance2 - spadne a vyskočí jinak

/amnoisy - drží se za hlavu

/amkiss - začnete se líbat s tím, u koho tento příkaz zadáte

/amaltdim - je příkaz který vás hodí do jiné dimenze, pokud jsou dvě (funguje jen na některých JA+ serverech)
Very Happy
avatar
Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 24
Registration date : 13. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi http://blesiho.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 :: Star wars

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru